Propozycje tras
Rejsy

Yachting Together

Zaplanuj swoje wakacje

Rejs w Grecji to świetny pomysł na wakacje pod żaglami. Cztery morza, które okalają wybrzeża Grecji – Morze Egejskie i Morze Kreteńskie od wschodu, Morze Jońskie od zachodu oraz Morze Śródziemne od południa – sprawiają, że żeglowanie jest niezwykle przyjemne. Wystarczy wyczarterować jacht w Grecji, by poczuć prawdziwą wolność i przyjemność. Jeśli tylko chcesz, możesz odwiedzić jedną z 6000 greckich wysepek i odkrywać tę niesamowitą, antyczną kulturę.

Jako doświadczeni pasjonaci żeglarstwa oferujemy również rejs i usługę doświadczonego skippera. Regularnie pływamy po morzu śródziemnym. Znamy wiele wysp greckich z własnych podróży. 

Zaprezentowane trasy to tylko propozycje, na bazie których można tworzyć własne, dostosowane do swoich potrzeb i możliwości załogi trasy. Poznaj szczegóły proponowanych przez nas tras i wybierz rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada.

Chcesz odwiedzić najpiękniejsze wyspy – z dala od zgiełku metropolii, a może poczuć klimat nocnych zabaw greckich?

Każda z wysp oferuje inne pakiety wrażeń – poznaj je z nami!

Group-73.png

Trasa z Aten do wysp Egina i Hydra (7dni)

Dzień 1 Ateny (Alimos Marina) – Egina (Agia Marina) (ok. 15 Mm)

Agia Marina to przystań znajdująca się na wschodnim wybrzeżu wyspy, to doskonałe miejsce na rozpoczęcie rejsu w Grecji. Rozległe plaże, charakterystyczna zabudowa oraz tętniące życiem miasteczko pozwoli Ci rozkoszować się greckim stylem życia, a znajdujące się nieopodal ruiny pozwolą Ci poczuć ducha minionych epok. Zatoka jest jednak słabo chroniona przed wiatrami z południowego wschodu.

Dzień 2 Egina (Agia Marina) – Sunion (ok. 27 Mm)

Sunion to niezwykle malowniczy skalisty klifowy przylądek Grecji, położnony u południowo – wschodnich wybrzeży Attyki. Już w starożytni żeglarze uwielbili to miejsce, grecy zbudowali więc w tu okazałą świątynie na cześć Władcy Mórz i Oceanów – Posejdona i wtedy też uznawano to miejsce za święte. Tym co przyciąga tu wielu turystów oprócz ruin świątyni Posejdona są przepiękne widoki na górzysty Peloponez oraz malownicze Cyklady.

Dzień 3 Sunion – Hydra (ok. 37 Mm)

Podczas rejsu w Grecji nie powinieneś pominąć przepięknej wyspy Hydra. Błękit morza, zestawiony z wyjątkową scenerią architektoniczną w stylu XVIII i IXX wieku (duże domy oraz rezydencje zbudowane wokół naturalnego amfiteatru nad portem) na długo pozostaną w Twojej pamięci. Uroku dodaje brak samochodów na wyspie. Przyportowe restauracje urzekną Cię swoją kuchnią, a jeśli jesteś spragniony zabawy również znajdziesz tutaj swoje miejsce.  W Przystani możesz spotkać się z dosyć osobliwym sposobem cumowania „na dokładkę” – jednych żeglarzy to odstrasza, innych przyciąga i przyznają, że to jeden z powodów, dla którego chętnie wracają do Grecji.

Dzień 4 Hydra – Poros (ok. 26 Mm)

Poros w czasach starożytnych była wyspą Posejdona – boga morza, co wynika z odniesień literackich. Miejscowe tawerny i restauracje uraczą Cię wspaniałą kuchnią, a tętniące (także nocą) życiem miasto zaspokoi potrzeby załogantów spragnionych zabawy. Duża ilość miejsc postojowych sprawia, że bez problemu znajdzie się tam miejsce dla Ciebie.

Dzień 5 Poros – Egina (port Aegina) (ok. 18 Mm)

Port leży na zachodnim wybrzeżu wyspy Egina w miejscowości Egina. Jej nazwa pochodzi od nimfy Ajginy porwanej przez Zeusa. Można tu posmakować lokalnych oliwek, orzeszków pistacjowych, winogron lub fig. Miłośnicy muzeów na pewno odwiedzą najstarsze w Grecji Muzeum Archeologiczne.

Dzień 6 Egina (Aegina) – Salamina (ok. 19 Mm)

Salamina to największa wyspa archipelagu Wysp Sarońskich. Jej stolicą jest miasto o tej samej nazwie, które jest położone niedaleko głównego portu wyspy, Paloukii. W cieśninie między Pireusem i Salaminą w 480 r. p.n.e. rozegrała się najsłynniejsza bitwa morska w starożytności, w której mała grecka flota pokonała Persów.

Dzień 7 Salamina – Ateny (Alimos Marina) (ok. 25 Mm)

„Alimos” jest jedną z największych marin w Grecji, w której znajduje się ponad 1000 miejsc do cumowania. Dobrze skomunikowana z oddalonymi o 15 km Atenami oraz z lotniskiem czyni ją jedną z najpopularniejszych marin w Grecji. Jej położenie sprawia, że to bardzo dobre miejsce na rozpoczęcie rejsu i jego zakończenie.

Trasa z Aten na wyspę Hydra i do Nafplio

Dzień 1 Ateny (Alimos Marina) – Egina (Agia Marina) (ok. 15 Mm)

Przystań znajdująca się na wschodnim wybrzeżu wyspy to doskonałe miejsce na rozpoczęcie rejsu w Grecji. Rozległe plaże, charakterystyczna zabudowa oraz tętniące życiem miasteczko pozwoli Ci rozkoszować się greckim stylem życia, a znajdujące się nieopodal ruiny pozwolą Ci poczuć ducha minionych epok. Zatoka jest jednak słabo chroniona przed wiatrami z południowego wschodu.

Dzień 2 Egina – Hydra (ok. 29 Mm)

Podczas rejsu w Grecji nie powinieneś pominąć tej przepięknej wyspy. Błękit morza, zestawiony z wyjątkową scenerią architektoniczną w stylu XVIII i IXX wieku (duże domy oraz rezydencje zbudowane wokół naturalnego amfiteatru nad portem) na długo pozostaną w Twojej pamięci. Uroku dodaje brak samochodów na wyspie. Przyportowe restauracje urzekną Cię swoją kuchnią, a jeśli jesteś spragniony zabawy również znajdziesz tutaj swoje miejsce.  W Przystani możesz spotkać się z dosyć osobliwym sposobem cumowania „na dokładkę” – jednych żeglarzy to odstrasza, innych przyciąga i przyznają, że to jeden z powodów, dla którego chętnie wracają do Grecji.

Hydra – Kosta (ok. 18 Mm)

Kosta to miejsce, które co roku przyciąga tysiące żeglarzy z całego świata. Naturalne piękno tych okolic oraz lazurowa woda przeogromnej zatoki zapierają dech w piersiach. Lokalne restauracje i tawerny urzekną was miejscową kuchnią. To znakomite miejsce na odpoczynek i relaks podczas drogi do Nafplio.

Dzień 4 Kosta – Nafplio (ok. 29 Mm)

Nafplio jest uznawana za jedno z najbardziej malowniczych miast współczesnej Grecji, a do 1834 roku było jego stolicą. Jedną z największych atrakcji jest tutaj twierdza Palamidi z przełomu XVII i XVII wieku – to doskonały powód na długi spacer, bo widoki jakie na Was czekają są nie do opisania.

Dzień 5 Nafplio – Spetses (ok. 29 Mm)

Zestawienie krystalicznie czystej wody i drzew sosnowych oraz niezliczone, malownicze zatoczki zapewnią Ci ciszę i spokój. Leśne spacery pozwolą odwiedzającym poczuć niesamowita atmosferę wyspy. Spetses odegrała bardzo ważną rolę podczas rewolucji Greckiej przeciwko imperium Osmańskiemu, a pozostawione zabytki pozwolą bez problemu odczuć ducha tamtych czasów.

Dzień 6 Spetses – Poros (ok. 35 Mm)

Poros w czasach starożytnych była wyspą Posejdona – boga morza, co wynika z odniesień literackich. Miejscowe tawerny i restauracje uraczą Cię wspaniałą kuchnią, a tętniące (także nocą) życiem miasto zaspokoi potrzeby załogantów spragnionych zabawy. Duża ilość miejsc postojowych sprawia, że bez problemu znajdzie się tam miejsce dla Ciebie.

Dzień 7 Poros – Ateny (Alimos Marina) (ok. 35 Mm)

„Alimos” jest jedną z największych marin w Grecji, w której znajduje się ponad 1000 miejsc do cumowania. Dobrze skomunikowana z oddalonymi o 15 km Atenami oraz z lotniskiem czyni ją jedną z najpopularniejszych marin w Grecji. Jej położenie sprawia, że to bardzo dobre miejsce na rozpoczęcie rejsu i jego zakończenie.

W ofercie proponujemy również  rejs w wybranym terminie jachtem  SUN ODYSSEY 469 z wyznaczonym, doświadczonym skipperem, odpowiedzialnym za jacht.

W celu ustalenia wolnego terminu prosimy o  kierowanie zapytania przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio przez media społecznościowe lub telefon.  Do dyspozycji oddajemy 4 kajuty dwuosobowe, każda z klimatyzacją i własną łazienką.

Pierwszym krokiem jest rezerwacja miejsca/ bądź całego jachtu na wybrany okres. Miejsce zaokrętowania/wyokrętowania Grecja, Ateny – Marina Alimos.

Po potwierdzeniu wolnego miejsca/terminu poprosimy o uzupełnienie danych w celu przygotowani umowy i wpłaty zaliczki do 7 dni od podpisania umowy.

Rejs ma charakter turystyczny i reakreacyjny…Istotnym elementem jest dobranie odpowiedniego towarzystwa akceptującego się wzajemnie.

Gwarantujemy super zabawę, niezapomniane wrażenia !

yachting together

you WILL never sail alone

Copyright © 2021 Yachting Together N.E.P.A. All Rights Reserved.